Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Centrala wentylacyjna Dospel LUNA 200m3/h

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Dospel
Kod produktu: LUNA

Opis

Centrala wentylacyjna Dospel LUNA

pobór mocy 120 W
sprawność odzysku 95
zasilanie 230 v
waga 20 kg
wydatek powietrza/h 200 m³

 

Centrala wentylacyjna Luna 200 przeznaczona jest do zapewnienia wymiany powietrza w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych. Zadaniem centrali jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego z pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem energii cieplnej. Centrala standardowo wyposażona jest w bypass uruchamiany bez konieczności otwierania obudowy.

Zmiana średnic przewodów i pozostałych elementów wchodzących w skład pakietu (zamiana średnicy 125 mm na 100 mm) nie wpływa negatywnie na parametry techniczne układu.


 

Szerokość: 1108
Wysokość: 560
Głębokośc: 560


materiał
neopor

Przystosowanie centrali do pracy w trybie letnim

Centrala wentylacyjna Luna standardowo wyposażona jest w bypass. Jest on uruchamiany przy pomocy dźwigni znajdującej się na obudowie. W momencie gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku. Aby otworzyć bypass należy obrócić dźwignię bypassu o kąt 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Bypass służy do swobodnego chłodzenia pomieszczeń wentylowanych przy pomocy chłodnego powietrza np. z GWC.

Sposób montażu
Wraz z centralą dostarczane sa syfon oraz odcinek rurki służący do podłączania syfonu do centrali wentylacyjnej. Do prawidłowego działania centrali konieczne jest podłączenie rurki odprowadzającej skropliny przez odpowiednie jej prowadzenie oraz zasyfonowanie.

Centrala wentylacyjna Dospel Luna 200 przeznaczona jest do wymiany powietrza w budynkach o powierzchni urzytkowej do ok. 100m2. Dzięki wymiennikowi krzyżowo-przeciwprądowemu firmy Heatom, wg wskazań producenta, centrala osiąga sprawność odzysku ciepła do 95%. Rekuperator ten posiada wbudowany manualny by-pass uruchamiany dźwignią na zewnątrz obudowy. Wentylatory napędzane są przez dwa silniki prądu zmiennego o mocy 58W każdy. Opcjonalnie może zostać wyposażona w radiowy sterownik elektroniczny AD-320.

Luna 200 to jeden z najtańszych rekuperatorów na rynku, który pomimo swojej bardzo niskiej ceny oferuje wysoką sprawność odzysku ciepła przy zachowaniu dobrej jakości wykonania. Dzięki temu jest to niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich Państwa, który nie zamierzają inwestować dużych pieniędzy w system wentylacji mechanicznej, natomiast chcieliby się cieszyć jej korzyściami.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl